Last Post: Kadınlar İçin 25 Kısa Saç Kesimi / 25 Short Haircuts for Woman
Ladyfect
Baş Ağrısı için Yapılan Masaj Uygulamaları

Baş Ağrısı için Yapılan Masaj Uygulamaları

18.07.20

Kendi kendine yapılan masaj, rahatlamak ve baş ağrılarını gidermek için kolay ve etkili bir uygulamadır.

Masaj nasıl yapılmalıdır?

Masaja başlamadan önce ilk olarak rahatlayın. Sandalyeye ve ya koltuğunuza rahatça oturun. Odadaki ışığın şiddetini mümkün olduğunca en aza indirin. Yüksek şiddetli ışık baş ağrınızı artırabilir.

Masaja kulakların üzeri ve çevresi ile başlayın. Ellerinizi başınızın iki tarafında yerleştirin, parmakların yumuşak kısımlarını kullanarak yavaş bir şekilde bastırın ve öne arkaya yaklaşık 2-3 cm bir bölgede hareket ettirin. Parmaklar ciltte kayacak şekilde ayarlanarak kafa derisi üzerinde hareket ettirin.

Parmakların yumuşak kısımlarını şakak bölgesinin üzerine getirin ve parmaklarınızla yavaşça bastırarak küçük daireler çizer gibi hareket ettiriniz. Bu uygulamayı özellikle ense bölgenizde sıklıkla tekrarlayınız. Kafa bölgesinde bitim yerine doğru olan bölgeye dikkat edin. Tüm kafa derisini tamamlayıncaya kadar bu tekniği kafa derinize uygulamaya devam edin. Gergin olduğunu hissettiğiniz bölgeler de ise acupressure uygulamasını (akupunktur noktalarına bası uygulama tekniği) deneyin. Bu teknik ; derinizi baş parmağı ve işaret parmağı ile sıkıca kavrayın ve yaklaşık 20 saniye boyunca sıkıştırın. Daha sonra ellerinizi kaldırmadan 10 saniye gevşetin. Bu uygulamayı 4 kez tekrarlayın.

Verilen öneriler ise tedaviye yönelik profesyonel öneriler değildir. Eğer şikayetleriniz  devam ediyorsa ve bunun tıbbi bir rahatsızlık olduğunu düşünüyor iseniz bir doktora başvurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Tags: