Ladyfect
Boyun Masajı

Boyun Masajı

18.07.20

MASAJ NEDİR VE FAYDALARI NELERDİR?

Masaj; vücudumuzun sistemlerinden üç tanesine en iyi şekilde etki eden, mükemmel bir rahatlama yaratan ve tedavi eden bir yöntemdir. Vücudun kan dolaşımını artırmakla beraber vücut damarlarını genişletmekte ve dokulara daha çok kan pompalanmasını sağlamaktadır. Kaslarımız, kemiklerimiz ve eklemlerimiz için de en faydalı yöntemdir.

Masajın faydaları sadece fiziki olarak sınırlı değildir. Psikolojik açıdan masaj bakımlılık hissi vermektedir ve vücudun farkına varılmasını sağlar.

BOYUN MASAJI NASIL YAPILIR?

MASAJDAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER

Masaj yapılacak bölge ilk olarak ovalama işlemiyle ısıtılır. Bu yöntemle masaj yapılacak kişinin rahatlaması ile gevşemesi sağlanmaktadır. Omuz kaslarına yapılacak olan mesaja ya da baskıya friksiyon denmektedir. Bu friksiyon, masaj yapılacak dokunun kaslara ve kas altlarına ulaşacak basıda olmalıdır.

MASAJ NASIL YAPILMALIDIR?

Oturma pozisyonu ya da ayakta olmak masajı etkilememektedir. Boyundan yavaşça omuza doğru inip hafifçe dokunulur. Bu hareket sıklıkla yapıldıktan hemen sonra baş yavaş bir şekilde diğer omza doğru eğilir. Bu uygulama ters omza da yapılır. Ellerin topuk kısımları boynun her iki tarafına yerleştirilir. Bu pozisyon uygulandıktan sonra parmakların uç kısımlarıyla aşağıya doğru bası uygulanır. Aşağıya inildiğinde parmaklar yukarıya doğru çekmeye başlanır. Bu hareket omuzlara inene kadar uygulanır. Bu uygulamadan sonra parmaklar boyun kısmında yuvarlanmaya başlanır. Bu uygulamayı da kafa kısmından boyna indirerek yapılır. Bu uygulamayı sürekli tekrarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Tags: