Last Post: Kadınlar İçin 25 Kısa Saç Kesimi / 25 Short Haircuts for Woman
Ladyfect
Evde Yapılabilecek Güzellik Maskeleri

Evde Yapılabilecek Güzellik Maskeleri

18.07.20

Cilt bakımı için güzellik merkezlerine gidecek vaktiniz yoksa stresli bir yaşamınız var ise çözüm eviniz de buzdolabınızda bulunan malzemelerle güzelliğinize güzellik katmak sizin elinizde. Tabii ki de evde yapılabilecek doğal maskeleri hazırlarken her malzemenin her cilt tipine uyum sağlamayacağını belirtmek gerekir. Evde yapılabilecek güzellik maskeleri;

Türk kahvesi maskesi: Hazırladığınız Türk kahvesini içtikten sonra içinde kalan telvenin soğumasını bekleyin. Telvelerin görünümünü kum tanesi gibi olana kadar soğumasını bekleyin. Soğuyan telveyi yüzünüze uygulayarak 10-15 dakika kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü bol su ile durulayın. Türk kahvesi maskesini uyguladıktan sonra artık nemli bir cilde kavuşacaksınız. Türk kahvesi maskesini haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Patates maskesi: Patates maskesi sayesinde cilt canlanır. Genellikle bu maske kuru ciltler için kullanılır.

 • 1 adet büyük patates
 • Süt
 • Yumurta sarısı

1 adet patatesi haşlayarak ezin ve bir miktar yumurta sarısı ile sütü ilave ederek hazırlamakta olduğunuz maskeyi püre kıvamına gelene kadar karıştırın. Maske püre kıvamına geldikten sonra yüzünüzün dayanabileceği kadar maskeyi ısıtın ve maskeyi yüzünüze uygulayın uyguladıktan sonra yüzünüzü bir havlu ile örterek 20 dakika bekleyin ve yüzünüzü önce sıcak daha sonra soğuk su ile durulayın.

Bal maskesi: Bal maskesi cildi besleyerek cildi gerer. Yüzdeki çizgi ve kırışıklık oluşumunu önler özellikle göz çevresinde oldukça etkilidir.

 • 2 yemek kaşığı süzme bal
 • 1 yumurta akı
 • 2 yemek kaşığı arpa unu

Bütün malzemeler bir kap içerisinde karıştırarak yüzünüze uygulayın. Maskeyi yüzünüzde 20 dakika kadar bekletin maske yüzünüzde tamamen kuruduktan sonra önce sıcak daha sonra buz gibi bir su ile yüzünüzü durulayın. Bal maskesi çok sık cilde uygulanmamalıdır bu yüzden bal maskesini 15 günde bir uygulanması tavsiye edilir.

Muz maskesi: Muz maskesi tüm cilt tipleri için uygundur. Muz cildi besleyerek ciltteki pürüzlü görünümün azalmasını sağlar. Evde yapılabilecek güzellik maskeleri 1 adet muz püre haline gelene kadar ezilerek yüze uygulanır muz maskesi ciltte yarım saat bekletilerek yüz süt ile yıkanır ve 15 dakika kadar yüzde süt bekletilir aha sonra yüz bol su ile durulanır.

Avokado maskesi: Avokado maskesi cildi besler ve cildin dinlenmesini sağlar. Avokado maskesi genellikle kuru ciltler için uygulanır.

 • 1 adet avokado
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı kaymak

Avokado ezilerek içine tüm malzemeler karıştırılır. Avokado maskesi boyun dahil olmak üzere tüm cilde masaj yaparak uygulayın 20 dakika kadar bekledikten sonra bol ılık su ile durulayın.

Yumurta maskesi: Yumurta maskesi kan dolaşımını hızlandırarak ciltte olan fazla yağı emerek cildin asit seviyesini dengeler.

 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yumurta
 • 1 yemek kaşığı badem ezmesi

yumurta sarısı ile badem ezmesini karıştırın daha sonra yumurtanın akını köpürene kadar karıştırın ve badem ezmesi yumurta sarısı ile hepsini karıştırarak yüzünüze sürün yumurta maskesini yarım saat yüzünüzde bekletin ve bol soğuk su ile durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Tags: