Last Post: Kadınlar İçin 25 Kısa Saç Kesimi / 25 Short Haircuts for Woman
Ladyfect
Göz Çevresindeki Kırışıklıkları Önlemenin 4 Yöntemi

Göz Çevresindeki Kırışıklıkları Önlemenin 4 Yöntemi

18.07.20

Göz çevresindeki kırışıklıklar kadınları en çok rahatsız eden cilt problemlerinden biridir. Bunun önlenmesi için neler yapabileceğinizi size sunuyoruz.

1- Doğal maskeler uygulayın.

Göz altı kırışıklarını geciktirmek ve ilk kırışıklıkları azaltıp, daha da derinleşmesinin önüne geçmek için salatalık ve çilek oldukça etkili doğal maskeler hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir dilim salatalık ve bir dilim çileği ezin ve bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını ekleyin. Bu maskeyi nişan parmağınızla göz altlarınıza ve çevresine ince bir şekilde sürün ve yarım saat sonra temizleyin. Daha sonra ise göz altı nemlendiricinizi vurun.

2- Göz altı kremlerinden kullanın.

Özellikle 30 yaşından sonra göz çevresini nemlendirmek için kremlerden kullanın. Cilt bakımınız kadar göz çevresi bakımınıza da sürekli olarak dikkat gösterin.

3- Yorgun ve stresli olmamaya çalışın.

Sadece gözaltları ve çevresi için değil, tüm cilt ve vücut sağlığınız için stresin olumsuz etkileri var. Bu yüzden stresten uzak durmaya çalışın. Mümkün olduğu kadar çok ve düzenli şekilde yatın. Çünkü göz altındaki kırışıklıklara sebep olan şeylerden biri de uykusuzluk ve yorgunluktur.

4- Göz altınıza hassas davranın. 

Makyajınızı temizlerken veya krem sürerken göz altlarınıza nişan parmağınızla hafif dokunuşlar şeklinde yapmalısınız. Makyajınızı göz altınızı zedeleyerek, çekerek ve sert şekilde temizleyerek, gözaltı kırışıklarının oluşmasına ortam yaratmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Tags: