Last Post: Kadınlar İçin 25 Kısa Saç Kesimi / 25 Short Haircuts for Woman
Ladyfect
Gözün Altındaki Kırışıklıkları Yok Etmek İçin Maskeler

Gözün Altındaki Kırışıklıkları Yok Etmek İçin Maskeler

18.07.20

Gözaltı daha hassas cilde sahip olduğu için, erken kırışıyor. Genç yaşta olan insanların bile bazı nedenlerden dolayı gözaltı cildi kırışmış durumda olabiliyor. Bazen yaşı ilerlemiş bayanların gözaltı kırışıklıklarının çok az olduğu görülebilmektedir. Yapmanız gereken şey gözaltı kırışıkları için cilt bakım maskeleri uygulamanızdır.

İleriki yaşta gözaltı kırışıklıkların olmaması için şimdiden göz cildi bakımı için vereceğimiz doğal maskeleri kullanın. Cilt alerjinizin olup olmadığını anlamak için hazırladığınız maskeyi yüz cildine ve gözaltına sürmeden önce kolunuza biraz sürün ve bekleyin. Kolunuzda kızarma ve yanma olmadığı zaman cilt alerjiniz yok demektir. Artık istediğiniz yere hazırladığınız maskeleri sürebilirsiniz.

Gözaltı kırışıklıkları önleyen birkaç maske:

Portakal maskesi

  • 1 yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 yemek kaşığı portakal suyu
  • 1 çorba kaşığı bal

Portakal Maskenin Hazırlanışı ve Kullanımı:

Portakalın suyunu sıkın. Yumurta sarısını balla karıştırın. Sonra balla yumurtayı iyi karıştırın. Daha sonra sıktığınızda portakal suyunu ve zeytinyağını ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi özlerinizin etrafına çekin.

10-15 dakika maske gözaltı cildinizde kalsın, sonra kullanılmamış yeni bir sabunla yüzünüzü yıkayın.

Havuç maskesi

  • 1 havuç
  • 2 yemek patates nişastası
  • 1 yumurta sarısı

Havuç Maskenin Hazırlanışı ve Kullanımı:

Havucu blenderle parçalayın veya rendenin küçük gözünden geçirin. Rendelemiş havuca yumurta sarısını ve patates nişastasını ekleyin.

Kuru cilde sahip olanlar ise 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edebilirler. Hazır maskeyi gözlerin etrafına vurun. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Tags: