Last Post: Kadınlar İçin 25 Kısa Saç Kesimi / 25 Short Haircuts for Woman
Ladyfect
Güzel ve Sağlam Tırnaklara Sahip Olmanın 5 Yolu

Güzel ve Sağlam Tırnaklara Sahip Olmanın 5 Yolu

18.07.20

Her bayan güzelliğine önem verir. Tırnak bakımı yapmak ve güzel, sıkı görünen tırnak modeline sahip olmak için çeşitli yollar var. Bu konuda sizlere önemli bilgi paylaşacağız.

Güzel ve sağlam tırnağa sahip olmanın 5 yöntemi

1- Tırnakların güçlenmesi ve renginin açılması için limon suyu – limonu ikiye kesin ve limonun içine parmakların uçlarını basılı tutun (10 dakika). Kullanımdan sonra folyoyla her iki yarım limonu sarın ve buzdolabına koyun. Bu limonları her gün ve bir hafta boyunca kullanabilirsiniz. 2 hafta boyunca bunu uygulayın. Çünkü limon asidi cilt ve tırnağa faydalıdır.

2- Bir-iki taze diş sarımsak ve tırnak için vernik – Verniği ince doğranmış sarımsağı ekleyin, 7-10 gün tutun. Sonra verniği tırnaklara sürün. Böylece tırnaklarınız daha iyi ve daha sağlam olacaktır.

3- Tırnakların güçlenmesi için tuz – 250 ml ılık suda karbonatı, tuzu ve herhangi 1 çay kaşığı şampuanı birbirine katıp çözdürün. Birkaç damla kokulu yağ damlatmak iyi olur. 15-20 dakika bu solüsyon ellerinizi beklettin, soğuyunca biraz sıcak su ekleyin. Her gün bunu yapabilirisiniz.

4- Tırnaklarınıza iyot sürün – Uykudan önce tırnaklarınıza fırçanın yardımıyla iyot sürün. Öncelikle tırnaklar sararacak, ama sabaha kadar iyot emilecek ve tırnaklar normal rengine dönecektir.

5- Zayıflamış tırnaklar için jelatin banyosu – jelatin tırnakları mükemmel besler ve güçlendirir. Bir bardak kaynayan suyun içine yarım çorba kaşığı jelatinin yarısını çözdürün. Soğumasını bekleyin ve daha sonra 10-15 dakika tırnaklarınızı içinde tutun. Bunu haftada 2-3 kez yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Tags: