Last Post: Kadınlar İçin 25 Kısa Saç Kesimi / 25 Short Haircuts for Woman
Ladyfect
Kalın ve Kusursuz Saçlara Bu Yöntemle Sahip Olun

Kalın ve Kusursuz Saçlara Bu Yöntemle Sahip Olun

18.07.20

Bir insanın en belirgin aksesuarı olarak tanımlayacağımız saçlarımızı kalitesiz boyalar, bin bir kimyasal içerek katkılar ile zarar vermeyelim. Bu tür işlemler ve saçların burulması veya düzleştirilmesi dökülmesini hızlandırır.

Kusursuz Saçlar İçin Ne Yapılmalı?

En iyisi doğal maskeler kullanmaktır. Hem de doğal yolla yapılan maskeler daha etkili olur. Saçlara parlaklık ve güzellik veren, örneğin, zeytinyağı ve yumurta ile hazırlanan maske uygulayabilirsiniz.

Bunun için 1 çay kaşığı zeytinyağını, 1 yumurta sarısını, 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırıp saç diplerine sürüp 1-2 saat beklettikten sonra yıkayın.

Saçın dökülmesini önlemek içinse, 1 litre kaynatılmış suya 2 çorba kaşığı bal ekleyip başın derisine masaj yaparak sürülür. Aloevera bitkisinin suyu da saç dökülmesine karşı çok etkilidir. Aloevera bitkisinin suyunu her gün başın derisine çekip, üstüne şapka giyip bir saat bekletin ve sonra özelce yıkayın.

Saç Sağlığı İçin Maskeler

Saçın sağlığı için yumurta sarısı ile olan maskeler çok iyidir. 2 yumurta sarısını, 1 çorba kaşığı bal, konyak ve Hint yağını blendere ekleyip karıştırın. Alınan karışımı nemli saçlara çekip başınızı sıcak bir şeyle kapatıp 1 saat bekledikten sonra yıkayın.

Hardalın ile hazırlanan maskeler de saça çok iyidir. 1 yumurta sarısını 1 çorba kaşığı hardalla karıştırıp saça çekip yarım saat bekledikten sonra yıkayın.

Saçlarınızı bitkilerden demlemiş suyu ile durulayın oldukça faydalıdır. Bunun için papatya, ısırgan bitkilerini demlemelerini kullanın. Saç bakımı için en rahat yöntem ise şampuanlara meyve ve badem yağının eklenmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Tags: