Last Post: Kadınlar İçin 25 Kısa Saç Kesimi / 25 Short Haircuts for Woman
Ladyfect
Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

29.08.20

Küçük balkon dekorasyonu için ilk olarak seçtiğiniz eşyaların kullanışlı olmasına önem vermelisiniz. Yoğun ve yorucu bir günü geride bırakıp, manzaralı bir yerde temiz hava almak birçok kişinin de istediği bir şeydir. Balkonunuz için mutlaka dinlenme, oturma alanlarına yer vermelisiniz. Birkaç küçük sandalye, tabure ya da puf minderler.

Balkonunuz hangi ölçülere daha müsait ise ona göre seçim yapabilirsiniz. Bunun yanında balkonunuzda bolca çiçekler ve bitkiler gibi yeşillik kullanmanız, alanı daha eğlenceli hale getirecektir. Askılı saksılar, mini bahçeler, küçük balkon dekorasyonu için son derece güzel seçenekler.

Küçük balkonunuzda canlı renklere yer verin. Böylelikle bu güzel kaçış alanını daha renkli ve eğlenceli bir hale getirmiş olursunuz. Mumlar, fenerler ve sıcak yaz akşamları için güzel bir ortam yaratacak aydınlatma gibi araçlara da kesinlikle yer verin.

Küçük balkon dekorasyonu yaparken balkonunuzun her alanını, detayını, ise yaramaz dediğiniz yerleri bile işlevsel bir şekilde kullanmalısınız. Bazı küçük eşyalar için oyulmuş duvarları kullanabilirsiniz ya da masa için yeterli alan bulamıyorsanız, açılıp kapanan, duvara monte edilebilen masa kullanabilirsiniz.

Böylelikle keyif yapacağınız balkonunuzda yemeklerinizi yiyebileceğiniz, yorgunluğun üstüne çay içebileceğiniz ya da birçok aktivite yapabileceğiniz bir alan kazanmış olursunuz. Küçük balkon dekorasyonu tasarlarken konforunuzu ön planda tutmalısınız.

Keyfinizi en üst seviyeye çıkaracak her ince ayrıntıyı düşünüp uygulamayı mutlaka unutmayın. Kısıtlı olan alanı size enerji verebilecek motivasyon kaynağı merkezine çevirebilirsiniz. 

Küçük Alanı Verimli Kullanma Yolları 

Küçük olan balkonunuzda geniş ve büyük eşyalar hem çok yer kaplayacaktır hem de sizlerin çokça kullandığı balkonların gözünüzde iyi bir izlenim bırakmayacağı ortadadır. Gömmeli duvarlar, asmalı bitkiler, katlanabilir masalar, açılıp kapanan raflar gibi pek çok avantajlı fikirleri küçük balkonunuzda uygulayıp en dar alanları bile ferah bir yere çevirebilirsiniz. 

Küçük Balkon Eşyaları 

Eğer sizin de küçük ve şirin bir balkonu varsa içinde kesinlikle puf minderler, portatif koltuklar, katlanabilir dolaplar, tavandan sarkan sarmaşıklar, renkli küçük halılar gibi eşyalarınız olabilir. Bunları rengarenk alarak balkonunuzu şirin bir gökkuşağına çevirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Tags: