Last Post: Kadınlar İçin 25 Kısa Saç Kesimi / 25 Short Haircuts for Woman
Ladyfect
Kuru Ciltlere Bakım Nasıl Yapılır

Kuru Ciltlere Bakım Nasıl Yapılır

18.07.20

Cildinizi yıkadıktan sonra cildiniz geriliyorsa ve pul pul kepeklenmeler oluyorsa soğuk havalarda yüzünüz acıyorsa kuru cilt tipine sahipsiniz demektir. Kuru ciltler kısa bir zaman sonra hassas cilde dönüşür. Kuru ciltlere bakım nasıl yapılır Kuru ciltler sürekli olarak suya ve yağa ihtiyaç duyar. Kuru cilt tipine sahip olan kişiler nemlendirici kullanırken su ve yağ fazı dengelenmiş ürünler kullanmaya dikkat etmelidirler. Yağlı cilt türünün bile yağa ihtiyacı varken kuru cildin ne kadar ihtiyacı olduğunu düşünün. Kuru olan cildinizi  su ile temizlemeyin çünkü kuru cildin diğer cilt türlerine göre farkı budur cilt zaten kuru olduğu için suyla temizlerken su cildin kendi suyunu da yok eder. Kuru ciltlere bakım nasıl yapılır Yüzünüzü kurutmadan ıslak dahi bıraksanız yüzünüzde ki su buharlaşır ve kuruluk artmaya başlar kuru cildin temizliği de oldukça önemlidir. Kuru cildin temizliği pamukla ve sütle yapılırsa çok daha iyi olur. Kuru ciltlere bakım nasıl yapılır Kuru ciltler için maske

Kabak maskesi malzemeler:

 • 2 yemek kaşığı haşlanmış kabak
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve badem yağı

Uygulanışı: haşladığınız kabaktan 2 yemek kaşığı kadar alın 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve badem yağını ekleyerek karıştırın sonra bu maskeyi yüzünüze masaj yaparak sürün ve 20 dakika kurumasını bekleyin daha sonra ılık su ile durulayın.

Havuç maskesi malzemeler:

 • 2 adet havuç rendesi
 • 1 yumurta akı
 • 1 yemek kaşığı süt
 • 1 tatlı kaşığı nişasta
 • 1 tatlı kaşığı zeytin yağı

Uygulanışı: yumurta akı içerisine rendelenmiş havuçlarınızı ekleyin ve çırpın. Daha sonra diğer malzemeleri de ekleyerek karışımı iyice karıştırın. Hazırlanan bu maskeyi yüzünüzün tamamına ve boynunuza sürün yarım saat kurumasını bekleyin ve ılık su ile durulayın.

Kuru cilde doğa nemlendirici:

 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı bal

Uygulanışı: yüzünüzü kullandığınız temizleme ürünüyle yıkayın. Hazırlanan bu karışımı yüzünüzün tamamına ve boynunuza sürün nemlendiriciyi yarım saat yüzünüzde bekletin ve bir havluyu nemlendirin bu havluyu yüzünüzde 5 dakika bekletin ve ılık su ile cildinizi durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Tags: