Last Post: Kadınlar İçin 25 Kısa Saç Kesimi / 25 Short Haircuts for Woman
Ladyfect
Masaj çeşitleri nedir ve faydaları nelerdir?

Masaj çeşitleri nedir ve faydaları nelerdir?

18.07.20

SHIATSU MASAJI

Araştırmalara göre masaj uygulama alanında en popüler masaj yöntemlerinden Shiatsu masaj tekniği birinci sıradadır. Shiatsu masaj uygulamasında amaç; vücut bağışıklığını güçlendirmektir.

TAŞ MASAJI

Taş masajı; sırt ağrılarının geçmesine, omuzlardaki tutulmalarının çözülmesi amacıyla yapılmaktadır.

İSVEÇ MASAJI

İsveç masajı, gündelik oluşan yorgunluklara ve sıkıntılara karşı en etkilidir.

HOLİSTİK MASAJ

Hayatında denge arayanların en çok tercih ettiği masaj türü Holistik Masaj tekniğidir. Masajın amacı vücuda ve dünyaya bir bütün olarak bakmak ve vücut bütünlüğünün oluşmasına yardımcı olmaktır. Bu masaj türü içsel ve dışsal dengeyi sağlamaktadır.

AROMATERAPİ MASAJI

Sancılı ve gergin kadınların en çok tercih ettiği masaj türü ise Aromaterapi mesaj tekniğidir. Papatya yağı tercih edilerek yapılan bu masaj tekniği, kış mevsiminde sinüziti hafifletmek için de yaptırılmaktadır.

REFLEKSOLOJİ

Refleksolojinin asıl odak noktası ayaklardır. Ayağa bu kadar önem verilmesinin nedeni ise ayaktaki her bölümün vücuttaki başka bir noktayı temsil ediyor olması ve ayağa yapılan masajlarla vücuttaki sorunların çözülebiliyor olmasıdır.  Kemoterapi gören hastalar, beyin felci geçirmiş hastalar ve zihinsel engelli olan çocuklara yapılan refleksoterapi masaj uygulamalarının bu hastalar üzerinde etkisinin büyük olduğu ve devam eden tedavilerini büyük oranda hızlandırdığı belirlenmiştir. Böbrek hastalıklarında, diş hastalıklarında, migren hastalığında, uykusuzluk, halsizlik, kronik yorgunluk gibi rahatsızlıkların tedavisinde de büyük katkıları olduğu gözlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Tags: