Last Post: Kadınlar İçin 25 Kısa Saç Kesimi / 25 Short Haircuts for Woman
Ladyfect
Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

09.09.20

Evimize geldiğinizde oturup dinleneceğiniz ilk yerlerden biri de oturma odasıdır. Kitap okuduğumuz, televizyon izlediğimiz, bazen uyuya kaldığımız, yemek yediğimiz gibi aktivitelerin birçoğunun yapıldığı yerdir. Küçük olan oturma odası dekorasyonu evinizin en şık olması gereken odalarından bir tanesidir.

  1. Açık Renkler:

Odaların en küçük ve karanlık durumunda olan oturma odası, en iyi dizayn edilmesi gereken yerlerden biridir. Bu küçük ve karanlık odalara eşya seçerken açık renkler kullanmayı tercih ediniz. Perdelerinin, koltuklarınız, halınız gibi pek çok şey bulunan oturma odasında krem, beyaz, pudra renkleri gibi tonlar kullanabilirsiniz.

  1. Küçük Koltuklar:

Küçük odaları geniş oturma grupları ile doldurmak gereksiz bir zahmettir. Oturma odası için özel tasarlanan ve odanızı daha geniş göstermeye yarına köşe grupları evinizi şık ve büyük gösteren olumlu yönlerden biridir.

  1. Işığı İyi Kullanmak:

Küçük odalarda bulunan az pencereler, odanızı aydınlatmada iyi kullanılması gereken avantajlardan bir tanesidir. Oturma odası için aydınlatıcı objeler, avizeler gibi birçok aydınlık eşya kullanıp odanızı daha çekici yapabilirsiniz.

  1. Ayna Kullanın:

Aynaların yansıtma özellikleri sayesinde evinizin daha çok ışık görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır. Karşılıklı duvarlara aynalar koyduğumuzda, dışardan gelen insanların evinizi daha geniş olduğunu düşünmesine yardımcı olacaktır.

  1. Televizyon Yeri:

Odanın en çok kaplayan bölümünden biri de televizyon veya televizyon üniteleridir. Gereksiz ve nerede ise hiç içi dolmayan üniteler, küçük odanız için kötü bir seçim olacaktır. Televizyonunuzu duvara asarak daha çok alan kazanabilir ve ferah bir hava oluşturabilirsiniz.

Eşya Seçimi Nasıl Olmalı?

Eğer sizin de küçük odalarınız varsa büyük eşyalar evin içinde gereksiz ve kaba yere sahip olacaktır. Geniş dolaplar, büyük koltuklar gibi seçimler yerine daha kullanışlı eşyalarla evinizi geniş gösterebilirsiniz

Küçük Oda Tasarımı Nasıl Olmalı?

Oturma odasının da içinde bulunduğu birçok küçük odanın tasarımı, odanızın küçük olması aksine gelen misafirlerin ilgisini çekecek şekilde olmalıdır. Açık renkler, aydınlık alanlar, gömmeli duvarlar ve küçük eşyalarla odalarınızı bir şah esere dönüştürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Tags: