Ladyfect
Stil Sahibi Olmanın Yolları

Stil Sahibi Olmanın Yolları

20.08.20

Stil sizi yansıtan doğru parçalarla elde edilir. Stil sahibi olmak yalnızca bir dönem için moda trendleri ile yakalanan şıklık değil, bir yaşam biçimidir. Eğer sizi yansıtan belirli parçalar, belirli kombinler varsa ve dolabınıza baktığınızda bir ahenk görüyorsanız bunlar stiliniz hakkında olumlu duruşlardır. Ancak yalnızca bu kadarı da yetmez. Sizi yansıtan parçaları uyumla bir araya getirmek, dolabınızdaki ahengi kombin seçimlerinize de yansıtabilmek önemlidir. Stil konusunda bilinmesi gereken bir diğer nokta ise bunun modaya ve trendlere doğrudan bağlı olmadığıdır. Trendler değişir, moda anlayışları farklılaşır ancak sahip olduğunuz stil tıpkı bir imza gibi sizinle kalıcılaşır.

Stil Konusunda Temel Öğeler

Herhangi bir kombinde bütünlük önemli olduğu kadar star parçayı seçmek de önemlidir. Eğer stilinizi güncelle birleştirmek ve modayı takip ederek kendinize canlılık katmak istiyorsanız sezonun star parçalarına hakim olmalısınız. Ayakkabıda, çantada, cekette öne çıkan belirgin trendleri yakalamak ve stilinize uyarlamak doğru bir adım olacaktır. Sonrasında ise daha gündelik parçaların nasıl olduğuna bakılmalıdır. Sezonun trendleri yalnızca star parçalarla değil günlük parçalarla da belirlenir. Kesimler, desenler hepsi dikkat edilmesi gereken hususlardır. Bunların yanı sıra da yine moda çerçevesinde tamamlayıcı parçalar ile stil bütünlüğü yakalanabilir. Takılar, çoraplar, bandanalar ve çeşitli pek çok detayla kombinler çeşitlendirilebilir.

Kendinizi Tanıyın, Kendinizi Yansıtın

Stil sahibi olmak sezonun trendlerini, denenen kombinleri kopyalayarak olmaz. Kendinizi tanımanız ve sizi yansıtan unsurları belirlemeniz stilinizi oluşturacaktır. Kendinizi tanıyarak her sezon değişen trendleri size uygun olarak uygulayabilir ve farkınızı tarzınızla yansıtabilirsiniz. Kombinlerinizin size özgün olması da stil sahibi olduğunuzun kanıtlarından olacaktır. Mankenlerin üzerinde sıkça görülen kombinler yerine kendi bedeninize uygun olarak parçaları birleştirmeniz de stil sahibi olduğunuza dair bir göstergedir.

Deneyin!

Stilinizi bulmak ve yansıtmak konusunda denemekten korkmayın. Farklı desenler, daha önce hiç kullanmadığınız renkler sizin için yeni bir tarz ufku açabilir. Denemeden bilinemeyeceği için beğendiğiniz ancak kullanmadığınız şeyleri test etmekten çekinmeyin. Bu farklı bir desen, farklı bir renk, farklı bir model kıyafet olabilir. Tarzınızı bulmanın en iyi yollarından biri de denemektir. Kendinizin neyin içinde rahat hissediyorsunuz, kendinizi nelerle daha iyi yansıtıyorsunuz bunları ancak deneyerek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tags: